Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

depozitinė biblioteka

Intelektinė nuosavybė

Pramoninė nuosavybė

Autorių ir gretutinės teisės

Bendrieji klausimai

AUTORIŲ TEISĖS

Bendrieji klausimai

Sutartys ir konvencijos

Vadovai ir žinynai

Understanding copyright and related rights. – 2016  /Nauja/

Leidinyje apžvelgiami autorių ir gretutinių teisių principai, apribojimai ir išimtys. Trumpai apibūdinimas autorių teisių perdavimo ir jų apsaugos mechanizmas.

 

Понимание авторского права и смежных прав. – 2016  /Nauja/

Leidinyje apžvelgiami autorių ir gretutinių teisių principai, apribojimai ir išimtys. Trumpai apibūdinamas autorių teisių perdavimo ir jų apsaugos mechanizmas.

 

International Survey on Private Copying: Law & Practice, 2015

Apžvalgoje kalbama apie vieną svarbų elementą autorių teisių ir gretutinių teisių infrastruktūroje – kopijavimo asmeniniam naudojimui kompensavimą (taip pat žinomą kaip privataus kopijavimo mokesčius, arba tiesiog mokesčius).

International Survey on Text and Image Copyright Levies, 2015

Apžvalgoje supažindinama su pasauliniu mastu atliktais išsamiais tyrimais apie teksto ir vaizdo autorių teisių mokesčius. Analizuojama šių mokesčių kilmė, apimtis, naudojimas, jų vaidmuo užtikrinant lengvą ir teisėtą prieigą prie autorinių kūrinių, parodoma, kuo šie mokesčiai skiriasi nuo garso ir audiovizualinio privataus kopijavimo mokesčių. Leidinio tikslas yra suteikti skaidrią informaciją apie mokesčių sistemos administravimą, susijusį su autoriais, leidėjais, autorinių kūrinių vartotojais, gamintojams, importuotojais ir kitomis suinteresuotomis šalimis.

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright Industries, 2016

Tai devintoji “Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Etiopijoje, Prancūzijoje bei Moldovoje atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries No.8.– 2014.

Tai aštuntoji “Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Argentinoje, Indonezijoje, Rytų Karibų valstybių organizacijoje, Serbijoje bei Turkijoje atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

International Survey on Text and Image Copyright Levies.- 2014.

Apžvalgoje supažindinama su pasauliniu mastu atliktais išsamiais tyrimais apie teksto ir vaizdo autorinių teisių mokesčius. Analizuojama šių mokesčių kilmė, apimtis, naudojimas, jų vaidmuo užtikrinant lengvą ir teisėtą prieigą prie autorinių kūrinių, parodoma, kuo šie mokesčiai skiriasi nuo garso ir audiovizualinio privataus kopijavimo mokesčių. Leidinio tikslas yra suteikti skaidrią informaciją apie mokesčių sistemos administravimą, susijusį su autoriais, leidėjais, autorinių kūrinių vartotojais, gamintojams, importuotojais ir kitomis suinteresuotomis šalimis.

 

Monetization of copyright assets by creative enterprises (Creative industries - booklet No. 7).- 2013.

„Kūrybinių industrijų“ serijos leidinys, kurio pagrindinis akcentas yra autorių teisės, kaip intelektinės nuosavybės teisių dalis. Pirmasis šios studijos tikslas yra formuoti supratimą apie intelektinės nuosavybės teises, kurios susijusios su kūrybine veikla. Antrasis tikslas - pristatyti finansinius bei vertinimo įrankius, kurie leistų suvokti sėkmingų kūrybinių pastangų piniginę vertę.

 

Collective Management in Reprography.- 2005.

Šiame leidinyje pateikiama bendra kolektyvinio valdymo ir jo vaidmens reprografijos srityje koncepcija bei supažindinama su teisės aktų sistema.

 

Copyright.- 2004.

Šiame komikse perteikiama autorių teisių sąvoka. Skaitytojams paaiškinama, kas yra autorių teisės bei kuo jos naudingos visuomenei.

 

Copyright and Related Rights Cases in the Field of Music in the Asia-Pacific Region.- 2011.

Diskusijos dėl autorių teisių ir gretutinių teisių muzikos srityje Azijos-Ramiojo vandenyno regiono šalyse. Straipsnių rinkinys apie teismų praktiką su teisinių ginčų analize (Australija, Kinija, Indija, Japonija, Malaizija, Korėjos Respublika, Singapūras, Tailandas).

 

Creative Heritage Project: IP Guidelines for Digitizing Intangible Cultural Heritage.- 2007.

Šiame leidinyje pateikiamos gairės, praktiniai pavyzdžiai susiję su problemų sprendimu intelektinės nuosavybės plotmėje įrašant, skaitmeninant ir platinant nematerialų kultūrinį paveldą.

 

From artist to audience: how creators and consumers benefit from copyright and related rights and the system of collective management of copyright.- 2004.

Buklete atskleidžiama, kaip veikia autorių teisių ir gretutinių teisių sistema per kolektyvinį teisių administravimą.

 

International Survey on Private Copying: Law & Practice 2013.- 2014.

Apžvalgoje kalbama apie vieną svarbų elementą autorių teisių ir gretutinių teisių infrastruktūroje – kopijavimo asmeniniam naudojimui kompensavimą, taip pat žinomą kaip privataus kopijavimo mokesčius, arba tiesiog mokesčius.

 

International Survey on Private Copying: Law & Practice 2012.- 2012.

Apžvalgoje kalbama apie vieną svarbų elementą autorių teisių ir gretutinių teisių infrastruktūroje – kopijavimo asmeniniam naudojimui kompensavimą (taip pat žinomą kaip privataus kopijavimo mokesčius, arba tiesiog mokesčius).

 

Learn from the past, create the future: The Arts and Copyright.- 2007.

Leidinys skirtas jauniems žmonėms, siekiant paskatinti juos lavinti savo vaizduotę ir kurti originalius meno kūrinius. Pagrindinėje leidinio dalyje pateikiama informacija apie autorių teises ir gretutines teises. Baigiamoje dalyje supažindinama su trimis paplitusiomis autorinių teisių pažeidimo rūšimis ir kaip jų išvengti.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-based Industries (Creative Industries Series No. 1).- 2004. 

Tai pirmoji „Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Singapūre, Kanadoje, JAV, Latvijoje ir Vengrijoje atliktų nacionalinių kūrybinio sektoriaus  tyrimų rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries (Creative Industries Series No. 2).- 2006.

Tai antroji „Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Filipinuose, Meksikoje, Jamaikoje, Bulgarijoje ir Libane atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries (Creative Industries Series No. 3).- 2008.

Tai trečioji „Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Kolumbijoje, Kroatijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir Ukrainoje atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries (Creative Industries Series No. 4).- 2011.

Tai ketvirtoji „Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Australijoje, Kenijoje, Malaizijoje, Nyderlanduose ir Peru atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries (Creative Industries Series No. 5).- 2011.

Tai penktoji „Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Kinijoje, Suomijoje, Pakistane, Panamoje ir Slovėnijoje atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries
No. 6. – 2011.

Tai šeštoji “Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Butane, Brunėjuje, Korėjos Respublikoje, Pietų Afrikoje ir Tailande atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

National Studies on Assessing the Economic Contribution of the Copyright-Based Industries No.7.– 2012.

Tai septintoji “Kūrybinių industrijų” serijos publikacija, pristatanti Jordanijos Hašimitų Karalystėje, Lietuvoje, Malavyje, Tanzanijoje bei Trinidade ir Tobage atliktų nacionalinių tyrimų kūrybiniame sektoriuje rezultatus. Šis vadovas apibendrina kelių šalių patirtį vertinant ekonominį autorių teisėmis paremtų rinkų indėlį į šalies ūkį ir pateikia gaires žvelgiantiems į kūrybinę/meninę produkciją iš ekonominės pusės.

 

Performance of copyright industries in selected Arab countries: Egypt, Jordan, Lebanon, Morocco, Tunisia.- 2003.

Leidinyje kalbama apie autorių teises ir gretutines teises beiekonominę įtaką 5 arabų šalyse: Egipte, Jordanijoje, Libane, Maroke ir Tunise.

 

The setting-up of new copyright societies: some experiences and reflections.- 2005.

Leidinyje pateikiama informacija apie autorių teisių ir gretutinių teisių kolektyvinio administravimo organizacijas. Šių organizacijų teikiama paslauga apibūdinama kaip viena iš paprasčiausių ir patikimiausių priemonių, skirtų surinkti ir paskirstyti lėšas autoriams už jų suteiktą galimybę panaudoti apsaugotus darbus, ypač muzikos industrijoje. Publikacijos tikslas yra padėti skaitytojams lengviau suprasti sudėtingus kolektyvinio autorių ir gretutinių teisių administravimo veiklos aspektus ir pateikti konkrečius žingsnius, reikiamus tinkamai administruoti kompozitorių, autorių ir leidėjų teises steigiant naujas ar stiprinant jau esančias kolektyvinio administravimo įstaigas.

 

Understanding Copyright and Related Rights.- 2005.

Bukletas yra skirtas nespecialistams, norintiems susipažinti su autorių ir gretutinėmis teisėmis, kuriame pateikiami kiekvienam lengvai suprantami autorių teisių įstatymų pagrindai. Apibūdinamos teisės, kurias autorių ir gretutinių teisių įstatymai gina bei nurodomi tų teisių apribojimai. Trumpai aprašomas autorių teisių perdavimas bei priemonės, skirtos šioms teisėms užtikrinti. Visgi išsamių gairių, susijusių su teisiniais, administraciniais aspektais paaiškinančių kaip, pavyzdžiui, susidoroti su autorių teisių pažeidimais, buklete nėra.

 

WIPO Review of Contractual Considerations in the Audiovisual Sector.- 2012.

Šiame leidinyje pateikiama PINO atlikta svarstytinų dalykų, susijusių su audiovizualinio sektoriaus kontraktais apžvalga, kurioje nurodomas atlikėjų kontraktų vaidmuo audiovizualinėse rinkose, kontraktų apribojimai, problemos, į kurias turėtų būti atsižvelgta atlikėjo kontrakte, problemos, kurių negalima išspręsti pagal kontraktų sąlygas ir išvados.

 

Авторское право.- 2001.

Brošiūra komiksas apie autorių teises.

Понимание авторского права и смежных прав.

Brošiūra, skirta besidomintiems autorių ir gretutinėmis teisėmis. Leidinys supažindina su autorių teisių pagrindais ir su tuo susijusia praktika, aprašomi įvairūs autorių teisių ir gretutinių teisių tipai, taip pat šių teisių apribojimai bei trumpai apibūdinami autorių teisių ir teisių apsaugos perdavimo mechanizmai.