LKA

GENEROLO JONO ŽEMAIČIO LIETUVOS KARO AKADEMIJOS BIBLIOTEKA


Renginiai


Paskaita – diskusija „Lietuvos žvalgybos veiksmai prijungiant Klaipėdos kraštą”

Ilonos Skujaitės knygos pristatymas

PIJAUS POŠKAUS knygos pristatymas

KULTŪROS NAKTIS 2023 birželio 16 d.

Karo istoriko prof. dr. Valdo Rakučio knygos PRIEŠ PANYRANT Į SUTEMAS pristatymas

Bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminaras

Š. m. lapkričio 30 d. kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija vyko nuotolinės bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminaras mokslo žurnalų, vadovėlių, kitų mokomųjų priemonių rengėjams, dėstytojams, doktorantams ir kt. sričių darbuotojams.

Programa:

Dokumentų teksto skyrybos savitumai – prof. dr. Albinas Drukteinis, Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Filologijos katedra.

Karybos terminijos tvarkybos aktualijos – dr.Vidas Valskys, Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdybos vadovybės štabo Doktrinų skyriaus vyr. specialistas.

Dvikalbiai žodynai užsienio kalbų mokymo(si) procese – dr. Aurelija GritėnienėLietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji mokslo darbuotoja.

Kultūros naktis ” Nuginkluoti daina” (2022)

Norime pasidžiaugti ir pasidalinti Kultūros nakties ” Nuginkluoti daina” birželio 17 dienos renginiu.

Po buvusijį Jezuitų noviciatą paklaidžiojom ir išgirdome įdomių istorijų su gidu VU Universiteto docentu Liudu Jovaiša.

Choras „Kariūnas”, „Carmina Bellum” ir ” Gabija” užpildė LKA bibliotekos kiemą savo atliekamais kūriniais.

Akademijos kariūnai paruošė smagų kliučių ruožą, kurį įveikę galėjo išbandyti akies taiklumą šaudydami į taikinius.

Laiškai iš knygos „Apie tuos nepamirštamus laikus

Karo mokslų informacijos ir leidybos centro bibliotekoje 2021 rugsejo 30 dieną įvyko Birutiečių literatūrinė vakaronė. Jos metu buvo skaitomi laiškai iš knygos „Apie tuos nepamirštamus laikus.” Tai Nijolės Bražėnaitės ir partizano Juozo Lukšos Daumanto laiškai, liudijantys jų meilės istoriją.

Ją pristatė knygos autorė Laima Vincė. Prisiminimais dalinosi Nijolės Bražėnaitės sūnėnai.

Kultūros naktis (2021)

2021m. rugsėjo 24 dieną įvyko Kultūros naktis, kurios metu ne tik paklaidžiojome su nuostabiu gidu Liudu Jovaiša po senąjį Jezuitų noviciatą, bet ir pamatėme nuotaikingą Vilniaus Jezuitų Gimnazijos teatro studijos spektaklį ” Uždarų durų naktis”. Freskų salė vos sutalpino choro Krantas gerbejus, kurie džiaugėsi ilgai lauktu koncertu. Bibliotekos erdvėse apžiūreję Lietuvos valstybės istorijos archyvų ir Simono Barono parodas, ir nusileidę i požemių salę grožėjomės ” Puelli Vilnenses” renesansinias šokiais.

„Aš esu Vanagas”

Karo mokslų informacijos ir leidybos centro bibliotekoje 2021 birželio 7 dieną Birutietės pradėjo literatūrinę vakaronę. Dalyvavo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris pristatė ir su dalyviais aptarė savo autorinę knygą ” Aš esu Vanagas”.

Renginyje dalyvavo ir savo šeimos patirtimis dalinosi partizano Adolfo Ramanausko- Vanago anūkė plk.ltn. Inga Jancevičienė.