Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

depozitinė biblioteka

Intelektinė nuosavybė

Pramoninė nuosavybė

Autorių ir gretutinės teisės

Periodiniai leidiniai

INTELEKTINĖ NUOSAVYBĖ

Tradicinės žinios ir kultūrinė saviraiška

 

Bendrieji klausimai

Sutartys ir konvencijos

Vadovai ir žinynai

Arbitražas / Mediacija

Tradicinės žinios ir kultūrinė saviraiška

Ekonomika

Intellectual Property and Folk, Arts and Cultural Festivals. Practical Guide.- 2018.

Praktinis vadovas apie IN valdymą liaudies muzikos, dailės ir kultūros festivalių organizatoriams.

Требования в отношении патентного раскрытия информации о генетических ресурсах и традиционных знаниях. Основные вопросы. - 2017.

Tyrime analizuojami aktualūs teisiniai ir praktiniai klausimai, susiję su patentinio informacijos atskleidimo reikalavimais, taikomais genetiniams ištekliams ir tradicinėms žinioms

Key questions on patent disclosure requirements for genetic resources and traditional knowledge

Tyrime analizuojami aktualūs teisiniai ir praktiniai klausimai, susiję su patentinio informacijos atskleidimo reikalavimais, taikomais genetiniams ištekliams ir tradicinėms žinioms

Интеллектуальная собственность и охрана традиционных культур. – 2010.

Lankstinukas apie intelektinę nuosavybę ir tradicinių kultūrų išsaugojimą: teisiniai aspektai bei praktinės galimybės muziejams, bibliotekoms ir archyvams.   

Intellectual Property and Genetic Resources, Traditional Knowledge and Traditional Cultural Expressions: An Overview.- 2015.

Šio bukleto tikslas – pateikti bendrą ir svarbiausią informaciją apie intelektinės nuosavybės sąsają su tradicinėmis žiniomis, tradicine kultūrine saviraiška ir genetiniais ištekliais.

 

 Intellectual Property and Folk, Arts and Cultural Festivals.- 2014.

Šiame vadove kalbama apie esminius intelektinės nuosavybės (IN) sunkumus, su kuriais susiduria festivalių organizatoriai. Leidinyje rasite praktinius patarimus apie veiksmingą intelektinės nuosavybės valdymo strategiją, pasiūlymus, kaip panaudoti festivalio IN turtą ir skatinti pagarbą festivaliuose pristatomoms pasaulio kultūroms.  

 

Anil K. Gupta. WIPO-UNEP Study on the Role of Intellectual Property Rights in the Sharing of Benefits Arising from the use of Biological Resources and Associated Traditional Knowledge (Study No. 4).- 2004.

Tai yra vienas serijos leidinių, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis bei tradicine kultūrine saviraiška / folkloru. Ši studija ( Malio, Nigerijos ir Indijos) identifikuoja ir analizuoja intelektinės nuosavybės teisių vaidmenį, dalijantis pelną, gaunamą iš biologinių išteklių ir su tuo susijusių tradicinių žinių.

Consolidated analysis of the legal protection of traditional cultural expressions/expressions of folklore.- 2003.

Tai vienas pagrindinių dokumentų iš serijos leidinių, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis ir tradicine kultūrine saviraiška / folkloru. Jame pateikta apibendrinta tradicinės kultūrinės saviraiškos / folkloro teisinės apsaugos analizė.

Intellectual Property and Genetic Resources, Traditional Knowledge and Traditional Cultural Expressions: An Overview.- 2012.

Šio bukleto tikslas – pateikti bendrą ir svarbiausią informaciją apie intelektinės nuosavybės sąsają su tradicinėmis žiniomis, tradicine kultūrine saviraiška ir genetiniais ištekliais.

Intellectual Property and the Safeguarding of Traditional Cultures: Legal Issues and Practical Options for Museums, Libraries and Archives.- 2012.

Leidinys apie intelektinę nuosavybę ir tradicinių kultūrų išsaugojimą: teisiniai klausimai ir praktinės galimybės muziejams, bibliotekoms ir archyvams. Pateikiama institucijų ir bendruomenių geros praktikos pavyzdžių bei teisinių klausimų analizė.

Intellectual Property and Traditional Cultural Expressions/Folklore (Booklet No. 1).- 2002.

Leidinyje nurodomos bei paaiškinamos sąvokos: tradicinės kultūros raiška, intelektinės nuosavybės (IN) apsauga, paaiškinamas ryšys tarp IN apsaugos ir kultūrinio paveldo išsaugojimo. Taip pat pateikiama informacija apie teisės ir kultūros politikos struktūrą, galimas teisinės apsaugos priemones ir kita.

Intellectual Property and Traditional knowledge (Booklet No. 2).- 2009.

Tai yra viena serijos brošiūrų, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis ir tradicine kultūrine saviraiška / folkloru.

Intellectual Property Needs and Expectations of Traditional Knowledge. WIPO Report on Fact-Finding Missions on Intellectual Property and Traditional Knowledge (1998-1999).- 2001.

Šioje ataskaitoje pateikiama 1998 ir 1999 m. Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos surinkta informacija devynių tiriamųjų misijų, kuriose buvo aiškinamasi, kokie yra tradicines žinias turinčių asmenų intelektinės nuosavybės poreikiai ir lūkesčiai.

Terri Janke. Minding culture - Case studies on Intellectual Property and traditional cultural expressions (Study No. 1).- 2003.

Tai yra vienas serijos leidinių, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis bei tradicine kultūrine saviraiška / folkloru. Jis supažindina su Australijoje atliktais tyrimais, kaip vietinės bendruomenės naudoja intelektinės nuosavybės sistemą savo kultūros, tapatumo, meno kūrinių bei ekonominių interesų skatinimui ir apsaugai.

The WIPO voluntary fund (Booklet No. 3).- 2008.

Šiame leidinyje yra pabrėžiama vietinių bendruomenių turimų tradicinių žinių, etninės kultūros raiškos bei genetinių išteklių svarba ir suteikiama informacija apie teikiamas paslaugas šioms vertybėms išsaugoti. Tai yra globali problema, kuri apima ne tik intelektinę nuosavybę, bet ir kitas sritis, kaip žmogaus teisės, kultūros politika, biologinės įvairovės išsaugojimas, tarptautinė prekyba ir kt. Pasaulinėje intelektinės nuosavybės organizacijoje yra sukurtas fondas, padedantis spręsti šias problemas.

Traditional Knowledge & Indigenous Peoples.- 2009.

Šiame leidinyje dėmesys yra sutelktas į šiuolaikinės tarptautinės politikos ir veiklos, susijusios su tradicinių žinių apsauga ir išsaugojimu, apimtimi bei tendencijas. Leidinio turinys apima tokias temas kaip tradicinių žinių ir vietinių tautų apsauga, ryšys tarp intelektinės nuosavybės ir tradicinių žinių bei kultūrinės raiškos apsaugos, teisiniai aspektai susiję su tradicinėmis žiniomis ir kita.

Valsala G. Kutty. National experiences with the protection of expressions of folklore/ traditional cultural expressions: India, Indonesia and the Philippines (Study No. 2).- 2002.

Tai yra vienas serijos leidinių, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis ir tradicine kultūrine saviraiška / folkloru. Jame aprašoma Indijos, Indonezijos ir Filipinų patirtis saugant savo tradicines kultūras.

WIPO Technical Study on patent disclosure requirements related to genetic resources and traditional knowledge (Study No. 3).- 2004.

Tai yra vienas iš serijos leidinių, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis bei tradicine kultūrine saviraiška / folkloru. Ši Biologinės įvairovės konvencijos narių šalių konferencijos inicijuota ir PINO parengta techninė studija yra apie patentų teisės sistemų reikalavimus atskleisti informaciją apie genetinius išteklius ir tradicines žinias, susijusias su patentuotais išradimais.

Интеллектуальная собственность и традиционные выражения культуры/фольклор (Брошюра Nо 1).

Tai yra viena serijos brošiūrų, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis ir tradicine kultūrine saviraiška / folkloru (Intelektinė nuosavybė ir folkloras).

 

Интеллектуальная собственность, генетические ресурсы, традиционные знания и традиционные выражения культуры. – 2012.

Leidinio tikslas - pateikti bendrą ir svarbiausią informaciją apie intelektinės nuosavybės sąsają su tradicinėmis žiniomis, tradicine kultūrine saviraiška ir genetiniais ištekliais.

 

Интеллектуальная собственность и традиционные знания (Брошюра Nо 2).

Tai yra viena serijos brošiūrų, susijusių su intelektine nuosavybe ir genetiniais ištekliais, tradicinėmis žiniomis ir tradicine kultūrine saviraiška / folkloru (Intelektinė nuosavybė ir tradicinės žinios).

 

Проект „Творческое наследие“.

Lankstinukas apie Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) projektą „Kūrybinis paveldas”.