Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos

depozitinė biblioteka

Intelektinė nuosavybė

Pramoninė nuosavybė

Autorių ir gretutinės teisės

Periodiniai leidiniai

INTELEKTINĖ NUOSAVYBĖ

 Vadovai ir žinynai

Bendrieji klausimai

Sutartys ir konvencijos

Vadovai ir žinynai

Arbitražas / Mediacija

Tradicinės žinios ir kultūrinė saviraiška

Ekonomika

A Casebook on the Enforcement of Intellectual Property Rights. 4th Editon. L.T.C. Harms.- 2018.

Bylų dėl pažeistų intelektinės nuosavybės teisių rinkinys yra puiki mokymo priemonė teisėjams, teisės pareigūnams, patikėtiniams ir teisių savininkams.

A Guide to the Main WIPO Services.- 2018.

Pristatomos pagrindinės PINO paslaugos: informacinės duomenų bazės, rentabilios ir efektyvios IN apsaugos paslaugos, PINO Arbitražo ir meditacijos centro paslaugos.

A Guide to Intellectual Property Issues in Access and Benefit-sharing Agreements.- 2018.

Vadovas papildo PINO bioįvairovės ir naudos dalijimosi susitarimų prieigos duomenų bazę ir apima konceptualius ir praktinius IN klausimų aspektus.

Охрана и поддержка родной культуры : практическое руководство по вопросам ИС для коренных народов и местных общин. - 2017.

Šis glaustas ir praktinis vadovas vietiniams gyventojams ir vietos bendruomenėms intelektinės nuosavybės klausimais

Guide to WIPO services

Vadovas apie PINO paslaugas

Protect and promote your culture : a practical guide to intellectual property for indigenous people and local communities

Šis glaustas ir praktinis vadovas vietiniams gyventojams ir vietos bendruomenėms intelektinės nuosavybės klausimais

Руководство по основным услугам ВОИС

Vadovas apie pagrindines PINO paslaugas

Guidelines on developing intellectual property policy : for universities and R&D institutions in African countries. - [S.a.] 

Šios gairės buvo sukurtos padėti universitetų ir mokslinių tyrimų ir plėtros organizacijoms

besivystančiose šalyse ir paremti jų pastangas dirbant intelektinės nuosavybės klausimais.

 

Guide to the deposit of microorganisms. – 2016 

Tai yra mikroorganizmų pagal Budapešto sutartį deponavimo vadovas. Šio vadovo tikslas yra sistemingai pateikti informaciją apie procedūras ir reikalavimus dėl mikroorganizmų deponavimo ir suteikti praktinių patarimų visiems, norintiems gauti tokių mikroorganizmų pavyzdžių.

 

Дэвид Стоппс.Музыка как источник дохода.2-е изд.(Творческие отрасли ; № 4). - [2014] 

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO) pristato antrąjį „Muzika kaip pajamų šaltinis" leidimą. Leidinyje pateikiama informacija susijusi su muzikos pasaulio intelektinės nuosavybės teisių valdymo specifika. Ypatingas dėmesys kreipiamas autorių ir gretutinėms teisėms, jų taikymo muzikos industrijoje ypatumams.

 

Successful Technology Licensing. – 2015

PINO šios organizacijos šalių narių prašymu išleido vadovą, skirtą verslininkams, technologijų vadybininkams ir mokslininkams, kuriems tenka susidurti su licencijavimu.

Leidinyje daugiausia dėmesio skiriama esminiams licencijavimo klausimams:
• kontekstas, kuriame gali atsirasti licencijavimo galimybės;
• pagrindinės licencinių sutarčių ir derybų sąlygos;
• kaip pasirengti ir derėtis, norint pasiekti „win win“ rezultatą, kai susitarimas dėl licencijos naudingas abiems šalims. 

WIPO Development Tools and Services

Brošiūroje aprašomos PINO plėtros priemonės ir teikiamos paslaugos, paremtos daugiau nei 30 metų patirtimi ir praktika. Jos ir toliau bus tobulinamos bei pritaikomos organizacijos šalių narių poreikiams.

WIPO Academy Education and Training Programs Portfolio.- 2015.

Kasmetinis PINO akademijos leidinys, kuriame skelbiamos švietimo ir mokymo programos 2015 m. Šių metų kataloge pateikiamos mokymosi galimybės pagal 4 programas: profesinės raidos programa, nuotolinio mokymosi programa, akademinių institucijų programa bei vasaros mokyklų programa.

 

Exchanging value: negotiating technology licensing agreements. A training manual.- 2010.

Šis vadovas supažindina su kai kuriais pagrindiniais klausimais, kurie kyla technologijų licencijavimo derybose ir siūlo naudingų įžvalgų, kaip jas pagerinti.

Guide to WIPO Services.- 2012.

Pasaulinė intelektinės nuosavybės organizacija (PINO) siūlo platų intelektinės nuosavybės (IN) paslaugų spektrą globaliu mastu. Organizacija teikia veiksmingas, greitas ir ekonomiškai efektyvias priemones, skirtas padėti novatoriams ir kūrėjams, vykdantiems veiklą tiek individualiai, tiek siekiantiems tikslo bendromis pastangomis, norintiems apsaugoti savo išradimus, prekių ženklus ir dizainą keliose šalyse bei tiems, kurie nori išspręsti intelektinės nuosavybės (IN) ginčus, ir nesutarimus susijusius su domenų vardais. Šis bukletas suteikia trumpą PINO teikiamų paslaugų apžvalgą. Brošiūros medžiaga suskirstyta į šias dalis: PCT sistema, Madrido sistema tarptautiniam ženklų registravimui, Hagos sistema tarptautiniam pramoninio dizaino registravimui, PINO arbitražo ir mediacijos centras. Išsamesnė informacija bei organizacijos kontaktiniai duomenys pateikiami – www.wipo.int

In Good Company: Managing Intellectual Property Issues in Franchising.- 2008.

Esminės franšizės sudedamosios dalys yra intelektinės nuosavybės licencija ir patikrintas verslo modelis. Franšizė yra vienas iš greičiausių ir populiariausių būdų plėsti verslą, todėl šis leidinys yra naudingas PINO publikacijų visumos papildymas, skirtas padėti suprasti kodėl intelektinės nuosavybės sistema yra neatsiejama konkurencingumo dalis. Leidinio autoriai tikisi, kad šis leidinys bus svarbus ir naudingas išteklius potencialiems franšizės teikėjams bei gavėjams visame pasaulyje ir sudomins vadybininkus ir kitą aukštesnio rango personalą franšizę suteikiančiose įmonėse,  taip pat galėtų sudominti studentus bei plačiąją visuomenę ir būtų pradinis taškas, suteikiantis galimybę susipažinti su šia, gana sudėtinga, tema. Leidinyje pateikiamas franšizės suteikimo, valdymo bei sutarties užbaigimo procesas, ir visame leidinyje dėmesys yra sutelktas į intelektinės nuosavybės valdymo svarbą.   

Intellectual Property Audit Tool.- 2006.

Leidinyje skaitytojai supažindinami su intelektinės nuosavybės audito sąvoka, jo teikiama nauda ir proceso valdymu. Didžioji leidinio dalis yra skirta specialiam Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) siūlomam intelektinės nuosavybės audito įrankiui. Tai yra gidas PINO šalims narėms, norinčioms atlikti auditą, ir gali būti modifikuojamas, norint jį pritaikyti tam tikros šalies ar regiono poreikiams patenkinti. Jis yra pateiktas klausimyno forma ir suskirstytas į dalis, grupes pagal temas.

Successful Technology Licensing.- 2004.

Intelektinė nuosavybė (IN) yra suvokiama kaip ekonomikos augimą skatinantis įrankis, todėl PINO šalių narių prašymu pateikė šį bukletą, kaip priemonę, padedančią suprasti ekonominės gerovės kūrimą pasitelkus intelektinę nuosavybę ir licencijavimą. Leidinyje pateikiamos gairės, kaip pasiruošti deryboms dėl licencijų ir kaip vystyti jų eigą. Leidinys koncentruotas į verslininkus, technologijų vadybininkus, mokslininkus, kuriems tenka susidurti su licencijavimu. Licencijų sąlygos, esminiai su licencijom susiję aspektai yra suskirstyti į keturias pagrindines grupes, kuriose yra pabrėžiamos pagrindinės problemos. Norint, kad savanoriškas susitarimas dėl licencijos būtų sėkmingas, abi šalys turi gauti iš jo naudos, todėl šio leidinio tikslas yra padėti suinteresuotiems asmenims pasiekti “win-win” rezultatą. 

Methodology for the Development of National Intellectual Property Strategies.- 2014.  Tool 1: The Process

Esant poreikiui harmoningu ir integruotu būdu teikti pagalbą šalims, norinčioms formuluoti intelektinės nuosavybės (IN) strategijas, buvo pradėtas projektas, skirtas sukurti standartinę, bet tuo pačiu lanksčią metodologiją. Projekte dalyvavo 6 šalys, kuriose buvo sėkmingai sukurtos nacionalinės IN strategijos. Šio projekto dėka išleistas įrankių ir metodologijų rinkinys šalims, kurioms reikia pagalbos formuluojant IN strategiją, atsižvelgiant į nacionalinius vystymosi prioritetus. Metodologija buvo sukurta, išbandyta ir konsoliduota remiantis grįžtamuoju ryšiu iš šalių, dalyvavusių projekte.

Pirmoje priemonėje „Procesas“ yra pateikiama informacija apie IN strategijos kūrimo procesą apimant tokius aspektus, kaip proceso planavimas ir valdymas, duomenų surinkimo proceso planavimas ir valdymas, nacionalinės konsultacijos procesas ir nacionalinės IN strategijos rengimo planavimas ir valdymas. 

 

Methodology for the Development of National Intellectual Property Strategies.- 2014.  Tool 2: Baseline Survey Questionnaire

Esant poreikiui harmoningu ir integruotu būdu teikti pagalbą šalims, norinčioms formuluoti intelektinės nuosavybės (IN) strategijas, buvo pradėtas projektas, skirtas sukurti standartinę, bet tuo pačiu lanksčią metodologiją. Projekte dalyvavo 6 šalys, kuriose buvo sėkmingai sukurtos nacionalinės IN strategijos. Šio projekto dėka išleistas įrankių ir metodologijų rinkinys šalims, kurioms reikia pagalbos formuluojant IN strategiją, atsižvelgiant į nacionalinius vystymosi prioritetus. Metodologija buvo sukurta, išbandyta ir konsoliduota remiantis grįžtamuoju ryšiu iš šalių, dalyvavusių projekte.

Antroje priemonėje „Tyrimo klausimynas“ pateikiama informacija apie klausimyną, skirtą įvertinti dabartinį nacionalinės IN sistemos statusą ir sąsajas su nacionalinio vystymosi prioritetais. Turinys apima IN administravimą bei valdymą, generavimą, komercializavimą ir technologijų perdavimą, autorių teises ir susijusias rinkas, augalų veislių apsaugą, teisių užtikrinimą ir intelektinę nuosavybę viešojoje politikoje.

 

Methodology for the Development of National Intellectual Property Strategies.-2014.  Tool 3: Benchmarking Indicators

Esant poreikiui harmoningu ir integruotu būdu teikti pagalbą šalims, norinčioms formuluoti intelektinės nuosavybės (IN) strategijas, buvo pradėtas projektas, skirtas sukurti standartinę, bet tuo pačiu lanksčią metodologiją. Projekte dalyvavo 6 šalys, kuriose buvo sėkmingai sukurtos nacionalinės IN strategijos. Šio projekto dėka išleistas įrankių ir metodologijų rinkinys šalims, kurioms reikia pagalbos formuluojant IN strategiją, atsižvelgiant į nacionalinius vystymosi prioritetus. Metodologija buvo sukurta, išbandyta ir konsoliduota remiantis grįžtamuoju ryšiu iš šalių, dalyvavusių projekte.

Trečioje priemonėje „Pagrindiniai rodikliai“ pateikiami klausimyne atsispindinčių rodiklių paaiškinimai.

 

Teaching of Intellectual Property: Principles and Methods.- 2008.

Šia mokomąja knyga yra siekiama pateikti intelektinę nuosavybę (IN) tarpdisciplininiame kontekste. Šiam iššūkiui įveikti buvo pasitelkta pasaulyje gerai žinomų IN srities profesorių dėstomų kursų medžiaga. Knygoje nurodoma, kaip kursai yra pateikiami, kokie profesorių patarimai bei įžvalgos. Ši knyga didžiąja dalimi skirta tiems, kurie nori pagilinti IN žinias mokymo tikslais, tačiau ne tik IN srities dėstytojams, bet ir tiems, kurie dėsto kitus dalykus, pvz., ekonomiką, gamtos mokslus, technologijas. Šis leidinys gali būti naudingas šių sričių studentams.

The WIPO Guide to Intellectual Property Outreach.- 2007.

Šis vadovas skirtas informavimo kampanijų ir veiklos planavimui bei įgyvendinimui, inovacijų skatinimui, intelektinės nuosavybės (IN) registracijos didinimui ir/arba piratavimo ir padirbinėjimų prevencijai. Leidinį sudaro dvi pagrindinės dalys – Visuomenės informavimo kampanijos planavimas, efektyvus komunikacijos priemonių naudojimas.

WIPO: a users’ guide. An Introduction to the Organization.- 2012.

Vadovas apie Pasaulinę intelektinės nuosavybės organizaciją (PINO), kaip ji įkurta, kokios pagrindinės veiklos sritys, PINO sutartys, valstybės  narės, kokie sprendimus priimantys organai, programa ir biudžetas, strateginiai tikslai.

WIPO A Users’ Guide.– 2013.

Šis vartotojo vadovas - įvadas į Pasaulinę intelektinės nuosavybės organizaciją (PINO), skirtas šalių narių delegatams.

 WIPO Intellectual Property Handbook.- 2008.

Šio leidinio turinys yra bendro pobūdžio ir apima įvairius intelektinės nuosavybės aspektus, tarp kurių yra tarptautinės sutartys ir konvencijos, įvairių intelektinės nuosavybės sričių analizės, administravimas, teisių užtikrinimas ir švietimas, technologiniai ir teisiniai pokyčiai ir kt. Leidinys apima problemas, susijusias su elektronine komercija, biotechnologijomis, tradicinėmis žiniomis, autorių bei susijusių teisių valdymu. Taip pat nurodyta Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos vizija ir bandymai įveikti naujus iššūkius besiplečiant partnerių ratui. Leidinys gali būti naudojamas kaip pagrindinis kūrėjų, inovatorių, intelektinės nuosavybės teisininkų, valstybės pareigūnų, universitetų dėstytojų ir studentų informacijos šaltinis intelektinės nuosavybės klausimais. 

ВОИС – Руководство для пользователей.– 2013.

Šis vartotojo vadovas - įvadas į Pasaulinę intelektinės nuosavybės organizaciją (PINO), skirtas šalių narių delegatams.

 

Руководство для пользователя: введение в организацию.

Vadovas apie Pasaulinę intelektinės nuosavybės organizaciją (PINO), kaip ji įkurta, kokios pagrindinės veiklos sritys, PINO sutartys, valstybės narės, kokie sprendimus priimantys organai, programa ir biudžetas, strateginiai tikslai.

 

Типовые положения о защите от недобросовестной конкуренции.- 1997.

Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) parengtos tipinės nuostatos dėl apsaugos nuo nesąžiningos konkurencijos.